Wymiana okien to pierwszy krok ku stworzeniu domu cieplejszego, a zarazem bardziej przyjaznego środowisku. Ekologia odgrywa coraz większą rolę w życiu współczesnych ludzi. Nie ulega wątpliwości, że niemal każdego zainteresuje też szansa ograniczenia wydatków, związanych z jesienno-zimowym ogrzewaniem nieruchomości. Te i wiele innych korzyści można osiągnąć poprzez inwestycję w nowe okna PCV.
Zmiana podejścia do okien PCV
W niedalekiej przeszłości okna PCV traktowano głównie jako tańszą alternatywę dla drewnianej stolarki okiennej. Ta ostatnia była o wiele bardziej ceniona, postrzegana jako elegancka i bardziej profesjonalna. Dzisiaj wiadomo już, że pod wieloma względami profile drewniane nie mają szans konkurować z oknami plastikowymi. Inwestorzy wybierają nowoczesne tworzywa sztuczne nie tylko przez wzgląd na atrakcyjną cenę. Decydują się na modele PCV, ponieważ doceniają je za design, trwałość oraz bezproblemowe utrzymanie w czystości.
We współczesnej debacie publicznej, a także w prawodawstwie, ekologia zaznacza się jako jedna z priorytetowych wartości. O przyrodę dbają już nie tylko jednostki, jej dobro staje się nomen omen dobrem ogólnospołecznym. Skłania to poszczególnych inwestorów do racjonalnego wybierania stolarki okiennej.
– Przedsiębiorcy stawiają na okna PCV, ponieważ liczą na zmniejszenie śladu węglowego prowadzonych przez siebie firm. Osiągniętymi na tym polu wynikami mogą się potem chwalić w kampaniach promocyjnych. Ekologia ceniona jest w niemal wszystkich branżach. Klienci indywidualni wybierają profile plastikowe z uwagi na przystępną cenę, ale także możliwość ograniczenia zapotrzebowania na energię – podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort.
Jeszcze nie tak dawno okna PCV stanowiły raczej kompromisowe rozwiązanie. Dzisiaj są najchętniej wybieranym rodzajem stolarki okiennej. Kupujących przekonują przede wszystkim swoją jakością.
Okna PCV na miarę czasów
Rosnąca popularność okien PCV jest następstwem regularnego podnoszenia ich jakości. Produkty tego rodzaju odpowiadają coraz bardziej wyśrubowanym oczekiwaniom konsumentów XXI wieku. A im zależy na wyposażaniu swoich domów i mieszkań w okna PCV o ciekawym wyglądzie i bardzo dobrej szczelności. Nawet niezorientowani w specyfice branży okiennej laicy wiedzą, że warto inwestować w rozwiązania typowe domom pasywnym. To nic, że na rynku dostępne są okna o słabszej izolacyjności termicznej.
Jeżeli liczy się na realne oszczędności z tytułu mniejszego zużycia energii, należy już dzisiaj stawiać na okna PCV o możliwie najniższym współczynniku przenikania ciepła. Im więcej tego ostatniego uda się utrzymać wewnątrz budynku, tym mniej surowców trzeba będzie zużyć na ogrzanie pomieszczeń jesienią czy zimą. Współczesny świat nie należy do miejsc szczególnie cichych. Na szczęście szczelne okna PCV znacząco poprawiają warunki akustyczne wewnątrz obiektu. Pomagają odciąć się od hałasu, płynącego z zewnątrz. Spełniają tym samym oczekiwania ludzi, tęskniących za kojącą nerwy ciszą.
Nowoczesne okna PCV to duże przeszklenia, przez które do wnętrza wpada więcej promieni słonecznych. Dzięki temu jest tam przyjemniej, ale także cieplej. Innowacyjne szyby projektowane są w taki sposób, aby dogrzewały pomieszczenia nawet w najchłodniejsze miesiące w roku. Jak widać, producenci dokładają wielu starań, aby ich okna PCV odpowiadały potrzebom konsumentów. Oczekiwania tych ostatnich nie maleją, ale zmieniają się z biegiem czasu. Powszechne jest natomiast przekonanie, że stolarka okienna to jeden z najważniejszych elementów inwestycji budowlanych.